Çarşamba, Mart 04, 2009

geldi galiba


bu fotoğrafı yayınlamak için sahiden güneşli bir gün olmasını bekledim. dallarda çiçekler kışa inat hüküm sürmekteyken, bir parktan (ç)aldık bu güzel bahar çiçeğini elvin'le. koyduk vazomuza.hiç değilse eve bahar gelsin diye, bakalım bakalım içimiz açılsın diye.

günlerdir öyle sakin duruyor, tomurcuklarını açıyor, mutfağı renklendiriyor. elvin hastaydı günlerdir, sınıfının yarısı ve öğretmeni gibi. bir gün gitti, bir gün gidemedi okula. dün de bütün gün evdeydi, iyi gibiydi. aslında bu sabah bomba gibiydi:))ama son bir toparlanma günü ilan ettik...

dışarı baktım güneş. aslında bir sürü dert mevcut; başta işler, güçler... ama yine de iyi hissettim kendimi. bahar havası ve güneş her daim ruhun dopingi. sebeb bu...

10 yorum:

Elçin dedi ki...

Sevgili Ece ne tesadüf bak bende yazdım bloguma kısacık bir bahar yazısı:))
Demek ki hepimiz baharı çokk özledik..
Geçmiş olsun bu arada Elvin' e.

Elçin dedi ki...

Bu arada çiçekte harika, vazoyla da çok uyumlu olmuş:)

oytunla hayat dedi ki...

Ne güzel bahar dalın, bayıldım..
henüz buralarda açamadı ağaçlar, sabırla bekliyorum..
Elvin'ede geçmiş olsun diliyorum..

Hep çiçek açın, sevgiyle kalın :)

Sebnem'den dedi ki...

Geçen gün bende gördüm ağaçta ki tomurcukları..
Pekte güzel kokuyorlardı...
Amaaan güneşli havalara aldanmayn...Etraf salgın,grip..
Geçmiş olsun...
Bahar çarpmış Elvinciği

Mahmut S dedi ki...

'' Öğretmenim, tuvalete gidebilir miyim?''

Yukarıdaki cümle, öğrenim hayatımız boyunca sıkça sorduğumuz sorunların başında geliyor, değil mi? Yıllar sonra, Adıyaman'ın Gerger İlçesi, Kaşyazı Köyündeki Karük İlköğretim Okulu'ndaki manzarayı HaberTurk'te görünce; ' Meğer şanslı azınlıktanmışız ' dedim kendi kendime.

Evet, yanlış duymadınız. Ben ve bu yazıyı okuyan sen, şanslı azınlıktanız. Anadolu'da bir çok okulun türlü fiziki sorunlarını, öğretmen eksikliğini duyardıkta, insanın en temel ihtiyaçlarından birisi olan tuvalet ihtiyacını gidermenin başlı başına bir sorun olduğunu aklımıza getirmezdik. Onca yetersizliklere rağmen Karük İlköğretim Okulu'ndaki bu çağdışı manzarayı eğitim neferimiz Ahmet Elmacı sayesinde öğrendik.

HaberTurk'te yayınlanan ' Tuvaletsiz Okul ' haberi bizi harekete geçirdi. Hem gelecek nesillere kalıcı bir temizlik alışkanlığı kazandırmak hem de okullarımızın olmazsa olmaz bu fiziki zorunluluğunu hayata geçirmek adına; www.okulumuzatuvalet.org sitesi altında '' Okulumuza Tuvalet '' adlı projeyi hazırladık.

Karük İlköğretim Okulu'ndaki bu geri kalmış manzara ne ilk ne de son...Fakat bu olumsuz manzarayı düzeltmek bizlerin elinde. Karük İlköğretim Okulu'nda olduğu gibi Anadolu'nun birçok köyünde çocuklar sizlerin desteklerini bekliyor... '' Okulumuza Tuvalet '' projesi ile sizde bu harekete ortak olun...

www.okulumuzatuvalet.org
destek@okulumuzatuvalet.org

Aslı ERATAÇ dedi ki...

Ben de cok ozledim bahari..boyle evin butun camlarini acip mis gibi cicek kou=kusu ve kuslarin civiltisi...ahhh...neyseki bugun biraz gunes acti da kendime geldim:)

PrimaRima dedi ki...

Bahar yazıları içimizi aydınlatıyor.AMA iSTANBULDA HENÜZ BAHAR HİSSEDİLEMİYOR.Hala grilerdeyiz.

ece arar dedi ki...

bugün güya 20 derece bekliyordum havayı... ama kapalı:(((

7.oda dedi ki...

elvine geçmiş olsun..
erik ağacının çiçekleri değil mi onlar :)

denizanasi dedi ki...

ben geldiğinden pek emin değilim :)