Pazar, Ağustos 24, 2008

okula ben başlıyormuşum gibi...

cimnastik salonuna girdim...

dizi dizi giysiler. askılarda, masaların üstünde. yardımcılardan biri bana eşlik ediyor; "çocuk nerede?" diyor, "yok getirmedim" diyorum. o sırada bir sürü çocuk paravanın arkasında giysi deniyor. "e ama" diyor, "denetirdiniz, ona göre alırdınız..."

"yok" diyorum, "denesek de denemesek de en küçüklerini alacağız nasıl olsa."
ve tabii her şeyin "sıfır" bedenini alıp bir torbaya dolduruyoruz yardımcıyla. gri kanvas pantolon, gri kanvas bir etek, bej renkli bir şort etek, sarı eşofman takımı, kapri, sarı tişörtler ve gri kazak. ha bir de mayo ile bone:)

okul başlıyor. elimde bir ortalı defter, 20 santimlik beyaz cetvel tarzı bir liste mevcut şimdi. onları da toparlamam lazım bu hafta.

ay cidden okul başlıyor...

kalbim bak, yine hızlı hızlı çarpıyor.

ben bir okula başlamak kitabı yazayım değil mi, yazmaya başladım bile hatta:))) baktım bu konuda da kaynak eksik hehe, ben yazayım dedim, inşallah "birinci sınıf" adını vermeyi planladığım bu kitap gelecek yıl okul öncesinde basılır da, başka anne babalara bir de böyle bir destek olur benden... elbette yine neşeli bir şey...
tabii insanın aklına şu da gelmiyor mu? çocuk evlenirken de yazıyor olacak mısın ece? haha...

7 yorum:

umar dedi ki...

Okul anıları,sınıf kokusu bambaşka bir duygu.Yıllar önce o kokuların ve gürültünün içerisinde ordan oraya koştururken bugün elinden tutup çocuklarımızı o anılarla yoğurmaya götüren olmak,eline kareli geniş ortalı defterleri vermek,çanta,kalem,suluk,almak geçmişi ne güzel anımsatıyor insana.

Ben defterlerimi kaplamayı çok severdim.Gösterdiğim özeni ve itinayı hayatım boyunca başka hiçbir şeyde göstermedim.

funda dedi ki...

Kitabınızın yolu açık olsun. Bugünkü gazetelerden birinde de gördüm tanıtımını ve okumak istedim. En kısa zamanda edinmeli :)

Tanya's dedi ki...

Ecee,

Neee okula mı başlıyor?..büyük heyecan...hehe..kitabını elbette yazarsın..eşe dosta anlatıyorum..çocuk doğrudun da ne yaptın diye..benim ece cocuğu doğurmadan önce..doğurduktan sonra..40 bahane..dünya kitap yazdı..hmmmf diye kıhlıyorum herkese hehe..

Yaz yaz..evlenirken yaz asıl..ağlamaktan patlarım kahkahalar arasında.

Öpüyorum...ee Elvin'e de allah zihin açıklığı versin..

bartonfink dedi ki...

vallahi bir gerilimsiz düğün dernek nasıl yapılır kitabı yazmak lazım:)

Cocukla Cocuk dedi ki...

EvetEvet sen her döneme bir kitap yaz sevgili Ece. Okul heyecanınızın keyifli geçsin, 1. sınıfta bol sabır her ikinize de

özlem dedi ki...

Ece yaz valla,
Biz bu yıl ana sınıfı derdindeyiz seneye 1. sınıf olacak oğlum, doğduğu zamanki kitapların yol arkadaşım olmuştu, şimdi de tecrübelerini paylaş bizle sevindim.
Elvin'e başarılar dilerim.
Ya biz ne ara büyüttük bu çocukları?
Sevgilerimle...

figen dedi ki...

1 sınıf geldi bile demekki! bize daha 2 yıl var ama bende şimdiden heyecan başladı kitabını biz başlamadan yaz bitirde hazırlıklı olalım:))en eğlencelisi alışveriş koşturmacası çantasını hangi kahramandan aldınız:9hele bir büyüsün evlensin elvinin kitaplığı hayatını anlatan kitaplarla dolacak eminim:)sınavlar,dersaneler,aşklar derken!!konu çok sen yaz biz okuruz severek..